/Files/images/osnny_bal_2013/12332-620x412.jpg 10 найшкідливіших продуктів харчування


1. Жувальні цукерки, пастила, «мейбони», «чупа-чупси». Мало того, що цукор псує зубну емаль, хімічні добавки і фарбники, які містяться в подібних продуктах у величезних кількостях, завдають удару по всьому організму.

2. Чіпси, як кукурудзяні, так і картопляні, - дуже шкідливі для організму. Чіпси - це ніщо інше, як суміш вуглеводів і жиру, в оболонці фарбників і замінників смаку. Нічого хорошого не принесе поїдання картоплі-фрі.

3. Солодкі газовані напої - коктейль з цукру, хімії і газів прискорює розподіл по організму токсинів. Кока-кола, наприклад, чудовий засіб від вапняного накипу і іржі. Газовані солодкі напої шкідливі і високою концентрацією цукру - в еквіваленті чотири-п'ять чайних ложок, розбавлених в стакані води. Тому, угамувавши спрагу такою газованою водою, ви вже через п'ять хвилин знову захочете пити.

4. Шоколадні батончики. Хоча в чистому виді какао вельми корисне, в шоколадних плитках, які поступають до нас у продаж чисте какао міститься в мінімальних кількостях. Корисний плід хімічними добавками, генетично модифікованими продуктами, фарбниками і ароматизаторами.

5. Сосиски і ковбаси. М'ясні делікатеси містять так звані приховані жири (свиняча шкірка, сало, нутряний жир), все це вуалюється ароматизаторами і замінниками смаків. Багато виробників м'ясних виробів використовують трансгени. Так сосиски, сардельки, ковбаси на 80 % (!) складаються з трансгенної сої. Деякі замінники смаку і зовсім визнані канцерогенними.

6. Жирне м'ясо сприяє утворенню бляшок холестеринів на судинах, що прискорює старіння організму, веде до виникнення серцево-судинних захворювань.

7. Майонез містить величезну кількість жирів і вуглеводів, а також фарбників, підсолоджувачів, замінників. До шкідливих продуктів належить не тільки майонез, але і кетчуп, різні соуси і заправки, в широкому асортименті представлені на прилавках наших магазинів. Вся річ у тому, що саме в цих продуктах натуральних компонентів менше всього. А можливі наслідки споживання "смачної хімії" навіть не досліджені до кінця.

8. Локшина швидкого приготування представляється нам сьогоденням дивом. Смачна, поживна, а головне - не вимагає часу. Але над "дивом" свого часу довго попрацювали хіміки, нічого не залишивши з натуральної муки.

9. Сіль знижує тиск, порушує соле-кисловий баланс в організмі, сприяє скупченню токсинів. І хоча повністю відмовлятися від солі медики не рекомендують, скоротити кількість соленостів в своєму раціоні все-таки варто.

10. Алкоголь навіть в мінімальних кількостях заважає засвоєнню вітамінів. Окрім цього - завдає удару по системі травлення. А ще, спиртомісткі продукти - рекордсмени по кількості калорій. Так, в прославленому коктейлі Long Island Tea міститься близько 900 кілокалорій - майже половина денної норми здорової людини.

Як ти обираєш продукти? На що звертаєш увагу зазвичай, перевіряєш термін придатності і зважаєш на ціну А ти часто читаєш їх склад Цікавишся, з якої країни вони імпортуються. Ще 15 років тому ми знали, що згущене молоко робиться з цукру і молока, що оселедець маринується в солі, олії та оцті, що сік не що інше, як фруктовий сік, шоколад виготовлений з какао, а морозиво таки вершкове. Сьогодні ж у складі всіх цих продуктів з десяток компонентів, більшість з яких мають назви, схожі на ті складні сполуки, що ми вивчали на уроках хімії. Так, фраза «ідентичний натуральному» та кількість Е з незрозумілими трьохзначними кодами вже нікого не вражають. Канцерогенні продукти Наукові дослідження виявили, що підвищена смертність від раку шлунку, саме у людей, що живуть у районах з високим рівнем нітратів і нітритів у питній воді. Як це не дивно, але нітрит натрію Е 250 та Е 251 - один із технологічно обов’язкових компонентів при виготовленні ковбасної продукції.Нітрозосполуки утворюються при виробництві рибного борошна та кулінарній обробці їжі коптінні, смаженні, солінні. Ковбасні вироби відрізняються яскравим, інколи неприроднім кольором. Вони обов’язково містять нітрит натрію як консервант, який затримує розвиток мікроорганізмів, і як фарбник. Деякі виробники одночасно з нітритом натрію додають у ковбаси аскорбінову кислоту, яка ефективно знижує дію нітритів. Однак перевищення гранично допустимої концентрації нітритів становить 70 і більше разів. Також нітрити і нітрати потрапляють до організму у вигляді харчових домішок. Загалом, 10-20% нітритів надходять в організм людини з м’ясними продуктами, інші - з овочами. Отож, перш ніж купувати ковбасу, балик, копчену рибу, чорнослив чи овочі та фрукти не по сезону, задумайся, як від цього можеш постраждати ти та твої близькі.

Заморожено,отже, натурально! Як виявляється, нічого шкідливого у заморожених продуктах немає, а навіть, навпаки, одна користь. Це стосується, насамперед, овочів, фруктів, ягід, грибів та морепродуктів. Оскільки сам процес заморожування дозволяє довго зберігати продукти свіжими, то консерванти виявляються просто зайвими! Для заморозки завжди відбирають найсвіжіші непошкоджені плоди та продукти, і після теплової обробки заморожують двома способами або звичайним холодним повітрям при -40°С, або шоковим способом при -60°С. Такі заморожені продукти швидко готуються та зберігають свої смакові якості. Головне правило при виборі таких продуктів - звертати увагу на їхню розсипчастість. Адже дуже часто при неправильному транспортуванні заморожені продукти розморожуються, а повторне заморожування шкідливе. Харчові добавки пливають на діяльність усіх без винятку органів і часто призводять до патологій та хронічних захворювань.Що ж стосується заморожених напівфабрикатів (піца, млинці, котлети, вареники, пельмені тощо), то тут слід бути обережною, особливо з тими продуктами, що містять м’ясну начинку. Адже зрозуміло, що пельмені за 15 гривень ніколи не міститимуть справжнього м’яса, так само як і млинці за 8 гривень. Тож, звертай увагу на виробника, упаковку і склад напівфабрикатів.

Cирок чи бомба уповільненої дії. Здавалося б, ну що може бути у смачному сирку із шоколадом та згущенкою, окрім молока, цукру та какао а от що: - рослинні жири - дешеві пальмова та кокосова олія, що заміняють справжнє молоко. Окрім простого обману (заміни звичайного молока рослинними жирами), ці олії ще й не найкорисніші, адже після теплових обробок в них виробляються важкі метали, які спричиняють онкозахворювання; - емульгатор Е 322 - зазвичай його вважають нешкідливим та навіть корисним для роботи мозку. Однак, деякі джерела говорять про його негативний вплив на печінку та нирки, а також він викликає захворювання кишково-шлункового тракту; - емульгатор Е 476. Він допомагає шоколаду не втрачати форму і зв’язує важкопоєднувані речовини, наприклад, воду та олію, а в людському організмі призводить до збільшення печінки та нирок. Його добову норму можна легко перевищити, з’ївши лише плитку шоколаду. В Європі та Російській Федерації він офіційно заборонений, в Україні його використовує більшість провідних виробників солодощів; -барвник Е 160б - екстракт аннато, який отримують із насіння орлеанового дерева сильний алерген - стабілізатор Е 1442 - генно- модифікований кукурудзяний крохмаль. Він має здатність сильно розбухати й утримувати форму при різких змінах температури. Його дія на людський організм не вивчена, хіміки не можуть сказати, як він розщеплюється і чи розщеплюється взагалі.

Ну що, по сосисці ? Безперечно, в ковбасах та сосисках є м’ясо, але, якщо говорити точніше, лише його відходи кістки, шкірки, субпродукти, та й частка їх складає всього від 7 до 15%. Інше - мука, крохмаль і смакові добавки. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Інститутом екогігієни і токсикології імені Л. Медведя. Барвники, консерванти, стабілізатори й усім добре відомий глютамат натрію - ось істинний склад м’ясопродуктів

Молоко. Близько 90% кисломолочних продуктів, вироблених в Україні, є небезпечними для здоров`я. Кількість консервантів у них перевищує безпечну для людини норму. Такий висновок зробив Держспоживстандарт після перевірок, проведених у всіх регіонах України. Зокрема, бензолова кислота спричиняє алергію та рак. Окрім того, в кисломолочних продуктах містяться штучні фарбники, консерванти, сорбінова кислота.

Кiлькiсть переглядiв: 712